Üretim - His Tekstil - Kayseri
1.Organize Sanayi Bölgesi. 18. Cadde. Numara : 58 MELİKGAZİ / KAYSERİ

Üretim

HİS TEKSTİL ÜRETİM

HARMAN - HALLAÇ GRUBU

Firmamızda Rieter firmasına ait elyaf hazırlık makineleri bulunmaktadır. Rieter hazırlık makineleri elyafın zedelenmeden açılmasını, temizlenmesini ve karıştırılmasını garanti eder. Optimum hammadde kullanımı, harman hallaç hattındaki komponentlerin ideal bir şekilde koordinasyonu ile gerçekleştirilir. VARIOline harman hallaç hattı, elyafı optimum şekilde açmak ve temizlemek için en modern konsepttir. Bu, en yüksek iplik kalitesini garanti eder. 

TARAK GRUBU

Firmamız bünyesinde Rieter firmasına ait C50,C51,C70 ve C80 Tarak makineleri mevcuttur.C80 Tarak makineleri : Piyasadaki en geniş aktif taraklama alanı ve optimum ön ve son taraklama bölgeleri sayesinde mevcut referans üretim değerlerine göre %30'a kadar daha fazla ürün elde edilir ve tüm iplik uygulamalarında en üst kalite sonuçlar alınmaya devam edilir.

Tarak şeridinin kalitesi; öncelikli olarak 40 aktif şapkaya sahip geniş aktif taraklama alanının ve hassas taraklama açıklığının bir sonucudur. Hassas ve esnek şapka kenarları, elyafı etkili şekilde şapka alanına yönlendirir ve elyafı kısaltmadan hassas taraklama yapılmasını sağlar. C 80'nin silindir çevresi, maksimum teknolojik potansiyeline göre optimize edilmiştir. Entegre IGS-classic tel bileme sistemi, garnitür telinin daima keskin olmasını garantileyerek sürekli yüksek şerit kalitesini garanti eder.

CER GRUBU

Firmamız bünyesinde Rieter firmasına ait RSB-D/SB-D 15-30-35-50 makineleri mevcuttur.RSB-D 50 Cer makinası 1 200 m/dak. kadar çok yüksek çıkış hızlarına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Enerji taarruflu motorlar ile önemli ölçüde kısaltılmış aktarma organları her bir RSB cer makinası için yüksek enerji tasarrufu sağlar. Yoklama hassasiyeti ve regüle dinamikleri - ilk satimetreden son santimetreye kadar mükemmel şerit düzgünlüğünü garanti eder. Frekans kontrolü tahrik ve çekim sisteminin hareketli sıyırıcılı temizleme kenarları sayesinde iplikte mükemmel klasimat değerleri alınır.

PENYE GRUBU

Firmamız bünyesinde Rieter firmasına ait UNILAP E30,E32 ve OMEGAlap E 36 vatka makineleri ile birlikte E 62,E 65,E 86 ve E 90 penye makineleri bulunmaktadır.  Başarısı işletme koşullarında ispatlanmış kayış sarım teknolojisine sahip OMEGAlap E 36 en ekonomik penye hazırlık sistemi olup, en yüksek tarama(penye) performansı için kalitatif olarak en iyi şartları sağlar. E 90 Penye makinası, yüksek üretimi ve eşsiz kalitesiyle, tarama işleminde öncülük eder. Eşsiz OMEGAlap penye hazırlık ile birlikte, piyasada mevcut penye hatlarına göre en yüksek üretim alınır.

FİTİL GRUBU

Firmamız bünyesinde Rieter firmasına ait F5,F10,F11 ve Marzoli FT60D modeli 224 iğlik son teknoloji fitil makineleri bulunmaktadır. 

RİNG GRUBU

Firmamız bünyesinde Rieter firmasına ait G30,G33,K48 olmak üzere toplam 87.936 iğ kapasitesine sahiptir. Ayrıca G33 makineleri üzerinde Suessen firmasına ait ELITWIST modifikasyonlu makinelerimizde bulunmaktadır

BOBİN GRUBU

Firmamız bünyesinde Murata firmasına ait 21C,QPRO,QPRO EX,FPRO Plus olmak üzere son teknoloji makineler bulunmaktadır. Özellikle FPRO grubunda direk masuradan boya bobinine optimum tansiyonda sarım yapılabilmektedir, böylelikle sonradan aktarma makinesine girmediği için boyama işleminde maliyetler düşmektedir. Bu makineler üzerinde yine kendi alanında lider olan Loepfe firmasına ait zenit+ grubu optik temizleyici kafalar bulunmaktadır, bu sayede müşteriye iplik üzerindeki en ufak bir hata geçişi engellenmektedir.

KONDİSYONLAMA GRUBU

Tesisimizde üretmiş olduğumuz bobinlerin gerek örme gerekse dokuma işletmelerinde uniform gerginlikte, düşük sürtünme oranlarında ve problemsiz çalışabilmesi için bobinlerimiz kondisyonlanmaktadır. Kendi alanında lider marka olan Xorella marka fikse kazanlarımızla bobinin her noktasında eşit kondisyonlanma sağlanmaktadır.