Üretim - His Tekstil - Kayseri
1.Organize Sanayi Bölgesi. 18. Cadde. Numara : 58 MELİKGAZİ / KAYSERİ

Üretim

HİS TEKSTİL ÜRETİM

HARMAN - HALLAÇ GRUBU

Harman - hallaç grubu makinalarımız aynı anda dört farklı harmanı işleyebilecek yapıda olup Rieter marka makinalardan oluşmaktadır. Unifloc A11 ile daha küçük tutamlar halinde alınan pamuk kütleleri daha iyi temizlenebilmektedir.Harman içerisinden çıkan yabancı elyafları ayırmak için Jossi Vision Shield yabancı elyaf ayırıcı mevcuttur.

TARAK GRUBU

Tarak makinalarımız Rieter marka olup, Entegre Hareketli Şapka Bileme IGS Top ve Entegre Tambur Bileme IGS Classic sistemine sahiptir. Bu sistemler sayesinde taraklarımız tel ömrü boyunca sürekli aynı kalitede tarak şeriti üretebilmektedir.

CER GRUBU

Cer makinalarımız Rieter SB-D15, RSB-D35 tipi makinalardan oluşmaktadır. Bu makinalardaki üç üzeri dört pnömatik baskı sistemi ve mükemmel regüle tertibatı sayesinde homojen ve kaliteli şeritler üretmekteyiz.

PENYE GRUBU

İşletmemizin tamamını penye çalıştırabilecek kapasitede penye makinasına sahibiz. Rieter marka 2000,2003 ve 2005 model yüksek üretim kapasiteli E62 ve E65 tip makinalardan oluşan penye hattında maksimum uniformitede penye şeritleri elde etmekteyiz.

FİTİL GRUBU

Fitil makinalarımız da yine Rieter marka F5, F10 ve F11 tip makinalardan oluşmaktadır.

RİNG GRUBU

Ring makinalarımız Rieter G30, G33 tip 1998, 2000, 2003 ve 2005 model makinalardan oluşmaktadır. Makinalarımız 1008 ve 1200 iğlik olmak üzere toplam 44.160 iğe sahiptir.

BOBİN GRUBU

Bobin makinalarımız Murata 7V ve 21C tip makinalardan oluşmaktadır. Makinalarımızda Uster Quantum ve Loepfe yabancı elyaf ayırıcı temizleyiciler mevcuttur. Aynı zamanda bobin makinalarımızdaki üretim ,kalite ve hataları sürekli izleyebildiğimiz Murata Visual Manager sistemimiz mevcuttur.

KONDİSYONLAMA GRUBU

Tesisimizde üretmiş olduğumuz bobinlerin gerek örme gerekse dokuma işletmelerinde uniform gerginlikte, düşük sürtünme oranlarında ve problemsiz çalışabilmesi için bobinlerimiz kondisyonlanmaktadır. Bu amaç için iki adet iplik kondisyonlama kazanımız mevcuttur.